Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna | Sokółka.

  • Oferta dla dzieci i młodzieży

    Oferta dla dzieci i młodzieży

    Indywidualne zajęcia z dziećmi na terenie poradni. Read More
  • Oferta dla rodziców

    Oferta dla rodziców

    Tematy spotkań z rodzicami w szkołach i przedszkolach. Read More
  • 1
  • 2

Deklaracja dostępności

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sokółce zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokółce.

Data publikacji strony internetowej: 2016-02-16. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2016-02-16.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

1. Niektóre zdjęcia i grafiki nie posiadają opisów alternatywnych.

2. Brak możliwości wyłączenia przez użytkownika ruchomych elementów strony.

3. Brak mapy strony.

4. Brak możliwości zmiany kontrastu strony, możliwości powiększenia liter.

5. Linki – także te prowadzące do serwisów zewnętrznych – w zdecydowanej większości otwierają się w tym samym oknie. Pozostałe są poprawiane w miarę możliwości.

6. Formularz kontaktowy nie posiada etykiet tekstowych powiązanych z polami i może być problematyczny dla osób korzystających z czytnika ekranu. Można skontaktować się z Poradnią pisząc na adres mailowy lub dzwoniąc do Poradni. Dane teleadresowe są obok formularza kontaktowego.

7. Pliki PDF, DOC itp. – staramy się ograniczyć do minimum korzystanie z takich plików i osadzać teksty bezpośrednio w serwisie. Odrębną kwestią jest poprawne formatowanie plików tak, aby były one dostępne (np. powinny posiadać strukturę znaczników, czyli tagowanie). Nieczytelne przez czytniki ekranu dokumenty PDF użytkownicy mogą rozpoznać narzędziem OCR. Jedno z takich darmowych narzędzi znajduje się na stronie https://www.onlineocr.net/pl/.

Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-03-30.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Data ostatniego przeglądu i aktualizacji deklaracji: 2023-03-31

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Anna Fidziukiewicz, adres poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kontaktować się można także dzwoniąc na numer telefonu 85 711 32 91. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stroną internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sokółce, ul. Os. Zielone 1b, 16-100 Sokółka

Budynek jest parterowy. Do budynku prowadzi jedno wejście główne od ulicy Os. Zielone. Wejście znajduje się na terenie płaskim.

Przed wejściem brak schodów i progów utrudniających wjazd wózków inwalidzkich.

Budynek posiada dodatkowe wyjście – drzwi ewakuacyjne od ulicy Os. Zielone, z podjazdem dla wózków inwalidzkich.

Nad wejściem do Poradni nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.

Wszystkie pomieszczenia poradni znajdują się na jednym poziomie, brak progów. Korytarze, poczekalnia i pomieszczenia są w pełni dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich.

W Poradni jest toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Przed budynkiem nie ma wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

W Poradni nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokółce nie można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego.

 

Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego